امتیاز کاربران

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
   

  آزمون SAT برای ورود به دانشگاه حاجت تپه ترکیه

  بخش درک مطلب آزمون SAT  :

  تمامی سوالات این بخش به صورت چند گزینه ای می باشند و می بایست بر اساس متون مربوطه پاسخ داده شوند. برخی متون شامل نمایه های اطلاعاتی مانند جدول، نمودار و یا گراف می باشند که البته پاسخگویی به سوالات آنها مبتنی بر دانش ریاضی نخواهد بود. مباحث متون مربوطه معمولا از منابع زیر می‌باشد :متون ادبی کلاسیک یا معاصر آمریکا، متونی مرتبط با اقتصاد، روان شناسی، جامعه شناسی، زیست شناسی، زمین شناسی، شیمی و فیزیک .

  بخش نگارش و آزمون زبانی SAT  

  تمامی سوالات این بخش به صورت چند گزینه ای می باشند و می بایست بر اساس متون مربوطه پاسخ داده شوند. معمولا تمامی سوالات در قالب متن مورد سئوال قرار می گیرند. به عبارت دیگر، نکات دستوری زبان به ندرت به صورت صرف مورد آزمون قرار می گیرد. این بخش در نظر دارد که دستور زبان نوشتاری زبان انگلیسی را مورد آزمون قرار دهد که اساسا سوالات این بخش مشتمل بر نکات گرامری، ساختار جمله، کاربرد دستور زبان و قواعد نشان گذاری می شود. نمره منفی یرای پاسخ های ناصحیح منظور نمی شود. تعداد سوالات این بخش 44 سوال و مدت پاسخگویی به سوالات 35 دقیقه می باشد. نمره این بخش با ترکیب با بخش درک مطلب اعلام میشود و از 200 تا 800 می باشد.

   

   

   

  بخش ریاضیات آزمون ست (sat

   این بخش مباحث مربوط به هندسه، آمار و احتمال و مثلثات را مورد آزمون قرار می دهد. بخش اعظم سوالات به صورت چند گزینه ای و برخی پاسخ محور می باشند بدین معنی که دانش آموزان می بایست با انجام محاسبات مربوطه، پاسخ مربوطه را خود بدست بیاورند. نمره منفی یرای پاسخ های ناصحیح منظور نمی شود. نمره این بخش 200 تا 800 می باشد.

  بخش ریاضیات خود در قالب دو بخش ارایه می شود:

  بخش اول: تعداد سوالات این بخش 20 سوال و مدت پاسخگویی به سوالات 25 دقیقه می باشد و استفاده از ماشین حساب در این بخش مجاز نمی باشد

  بخش دوم: تعداد سوالات این بخش 38 سوال و مدت پاسخگویی به سوالات 55 دقیقه می باشد و استفاده از ماشین حسابدر این بخش مجاز می باشد. البته قبل از هر آزمون باید شرایط مربوط به آن بررسی شود.  

  بخش انشاء: Essay (Optional)

  این بخش در انتهای آزمون پس از بخش درک مطلب و بخش نگارش و آزمون زبانی مورد آزمون قرار می گیرد.این بخش اختیاری می باشد و جزو ملزومات برخی دانشگاه ها نمی باشد. این بخش مشتمل بر 3 مهارت خواندن، تحلیل و نگارش می باشد. مدت پاسخگویی به این بخش 50 دقیقه می باشد. نمره این بخش بین 2 تا 8 می باشد که به صورت مستقل گزارش می شود.

  طریقه ثبت نام در آزمون اس ای تی SAT:

  جهت ثبت نام در آزمون باید از طریق سایت www.collegeboard.org  بصورت آنلاین اقدام نمود.باید توجه داشت این آزمون در 6 مقطع زمانی در کشورهای مختلف مثل ترکیه برگزار میگردد. مدت اعتبار این مدرک3 سال میباشد.

  آزمون SAT چرا مهم است؟

  مقدار اهمیت، تاکید بر SAT از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اهمیت نمرات SAT در دانشگاه مورد علاقه تان با دفاتر پذیرش مستقیما تماس بگیرید.

   SAT هر ساله در ماه های اکتبر، نوامبر، دسامبر، ژانویه، مارس، می و ژوئن ارائه می شوند.

   

  شرح مختصر آزمون SAT

  مدت آزمون  :  سه ساعت و ۴۵ دقیقه

  بخش های آزمون SAT     :  ریاضی، درک مطلب، نگارش

  حداکثر نمره : ۸۰۰ نمره در هر بخش

  میانگین نمرات : ۴۸۷ نمره در نگارش

  ۵۱۳ نمره در ریاضی

  ۴۹۷ نمره در درک مطلب

  مواد درسی آزمون SAT  :

  سه بخش در SAT وجود دارند: ریاضی، درک مطلب و نگارش. در بخش نگارش متقاضیان باید مقاله ای را به پایان برسانند که جزء عوامل نمره نهایی است. این آزمون سه ساعت و ۴۵ دقیقه طول می کشد.

  آزمون SAT چگونه ارزشیابی می شود؟

  هر بخش از ۲۰۰ تا ۸۰۰ نمره امتیاز بندی می شود که بهترین نمره مجموعا ۲۴۰۰ نمره خواهد شد.

   

  چگونه در آزمون SAT ثبت نام کنیم؟

  مهلت ثبت نام SAT تقریبا ۵ هفته مانده به آزمون است. برای نام نویسی پستی باید فرم ثبت نام گروه دانشکده را پر کنید.. برای ثبت نام آنلاین هم می توانید به وب سایت گروه دانشکده مراجعه کنید.

   آزمون اس ای تی SAT  ترکیه :

  دانشگاه هایی که با نمره SAT دانشجو می گیرند معمولاً دانشگاه های فنی و انگلیسی زبان ترکیه مانند دانشگاه خاورمیانه، دانشگاه بغازیچی، دانشگاه فنی استانبول و دانشگاه حاجت تپه هستند.

   

   

  پیشینه آزمون SAT:

  آزمون sat توسط موسسه غیر انتفاعی college board توسعه یافت. این آزمون پیشتر توسط موسسه ETS برگزار می‌گردید که هنوز هم آزمون را برگزار می کند. آزمون SAT آمادگی دانش آموز را برای ورود به کالج اندازه می گیرد. این آزمون برای اولین بار در سال 1926 برگزار گردید و روش نمره دهی آن تا به حال چندین بار تغییر کرده است.

  آزمون SAT کنونی اولین بار در سال 2005 معرفی گردید. مدت زمان آزمون 3 ساعت و 45 دقیقه می باشد. نمره های آزمون SAT بین 600 تا 2400 است که از سه قسمت 800 نمره ای تشکیل شده است. قسمت های آزمون SAT عبارتند از ریاضیات، درک مطلب و آزمون نوشتاری. در ماه مارس 2014 سازمان college board اعلام کرد که آزمون SAT برای سال 2016 تغییر خواهد کرد. و سیستم نمره دهی آن به 1600 باز خواهد گشت و قسمت نوشتاری آزمون اختیاری خواهد بود.

   

   

   

  برای اشتراک در خبرنامه عضو شوید

  بی خیال عضویت در کانال تلگرام