دکتری در آلمان

  امتیاز کاربران

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
   

  دکتری (Ph.D)

  مدرک دکتری بعد از یک مدرک کارشناسی ارشد حاصل می شود. این مقطع به طور معمول 2 تا 5 سال طول می کشد. در این رابطه یک کار تحقیقاتی (Disseertation) در خصوص یک موضوع کاملا مشخص مورد بحث واقع می شود.

   

  برای مقطع دکتری در ابتدا می بایست رزومه خود را به زبان انگلیسی یا آلمانی برای استاد راهنمای رشته مورد نظر در مقطع دکتری در دانشگاه مورد نظر آلمان ارسال کنید و همچنین بهتر است که مدارک تحصیلی برای استاد به صورت الکترونیکی (ایمیل) ارسال گردد. کلیه مدارک باید ترجمه رسمی شوند.

  مدارک مورد نیاز جهت ارائه به استاد راهنما برای دکتری:

   - رزومه به زبان انگلیسی یا آلمانی

   - خلاصه ای از پایان نامه دوره فوق لیسانس به زبان انگلیسی

   - مدرک لیسانس و ریزنمرات آن

   - مدرک فوق لیسانس و ریزنمرات آن

   - کپی پاسپورت

   - خلاصه مقالات چاپ شده یا چاپ نشده

   - 2 یا 3 توصیه نامه از اساتید ایران

   - شرح مختصری از موضوع مورد درخواست دوره دکتری

   - اخذ تاییدیه از یک استاد راهنما  (توصیه نامه تحصیلی )

  در حال حاضر، متداول ترین راه گذراندن دوره دکترا روش سنتی آن می باشد که البته تدریجا روش های دیگری هم به آن اضافه می شود. دانشجویی که برای دوره دکترا برنامه ریزی می کند، باید با استادی از دانشگاه های آلمان که در رشته مورد نظر به عنوان متخصص شناخته می شود، ارتباط برقرار کند. البته یافتن استاد راهنما کار ساده ای نیست، چرا که اساتید اغلب از میان شمار زیاد درخواست های رسیده، ترجیحا دانشجویی را انتخاب می کنند که از دوره های قبل می شناسند. با این وجود ارسال درخواست همراه با یک طرح پایان نامه خوب، به موفقیت شما خواهد انجامید.

  دوره دکتری  به زبان آلمانی یا انگلیسی برگزار می شود. به تازگی به ویژه در رشته های علوم طبیعی و مهندسی بیشتر طرح ها و ارائه پایان نامه به زبان انگلیسی صورت می گیرد. این موضوع باید با استاد راهنما مطرح و حل شود.

   

  برای اشتراک در خبرنامه عضو شوید

  بی خیال عضویت در کانال تلگرام