تحصیل در چین

  امتیاز کاربران

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
   

   

  چین بنا به دلایلی در سال های اخیر یکی از مقاصد اصلی دانشجویان بین المللی شده است از جمله این دلایل اینکه در سال 2012 ، چین به هدف خود رسید تا 4 درصد از تولید ناخالص داخلی را برای آموزش هزینه کند ، در حالی که تعداد کالج ها و دانشگاه ها در یک دهه گذشته دو برابر شده است ، اکنون در حدود 2900 ایستاده است. برنامه پنج ساله کنونی این کشور که تا سال 2020 امتداد دارد ، با نوآوری و تقویت سیستم آموزش عالی آن ، با ابتکارات کلیدی مانند پروژه 211 ، که هدف آن 100 دانشگاه چین به استاندارد جهانی است و پروژه 985 ، متمرکز بر نوسازی و تقویت سیستم آموزش عالی آن است. که هدف آن ایجاد یک گروه حتی نخبه تر از دانشگاه ها است. پروژه 985 منجر به ایجاد لیگ C9 شده است که آرزوهایی برای تبدیل شدن به چیزی شبیه به Ivy League ایالات متحده دارد ، دانشجویان ایرانی نیز در دهه ی اخیر چین را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده اند زیرا روابط سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و ...ایران و چین با فراز و نشیب هایی که داشته در طول تاریخ با این حال یکی از کشورهایی است که با کشور ایران تعامل دارد و هم چنین عوامل دیگر همچون وجود دانشگاه های معتبر در سطح اول جهانی 

  -تعداد بالای دانشگاه ها و کالج ها در چین(در حدود 1050) 

  -کیفیت بالای آموزشی مراکز در چین

  -وجود مراکز متعدد علمی -پژوهشی و آزمایشگاهی 

  -شهریه ی ارزان تحصیل در چین نسبت به سایر کشورها 

  -هزینه ی زندگی و مسکن پایین در حدود 500 و 600دلار ماهیانه

  -تحصیل به زبان انگلیسی 

  -دریافت سریع ویزا از سفارت چین

   

   تحصیل در رشته پزشکی در چین 

  وجود تعداد زیادی از دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت و همچنین دارا بودن اعتبار بالای بین المللی دانشگاه های چین این کشور را به یکی از مقاصد اصلی و مناسب برای دانشجویان ایرانی تبدیل کرده است.دانشکده های پزشکی چین مورد تایید سازمان جهانی بهداشت هم هستند که همین علت هم موجب حضور تعداد زیادی دانشجویان بین المللی در کشور چین شده است که پس از اتمام دوره تحصیل خود در چین به راحتی در سایر کشور های جهان مشغول به کار میشوند.

  در حال حاضر تعداد 150 دانشکده پزشکی در کشور چین موجود است که وزارت آموزش و پرورش چین تعداد 47 دانشکده پزشکی به زبان انگلیسی را برای دانشجویان بین المللی اختصاص داده است. دانشجویان بین المللی میتوانند در دوره های MBBS پزشکی تحصیل کنند این دوره در چین به طور معمول 6سال به طول می انجامد که شامل 4سادوره آموزش و 2 سال کارآموزی در بیمارستانها و مراکز پزشکی وابسته به دانشگاه می اشد. دوره های پزشکی در چین در ماه سپتامبر آغاز و تا ماه ژوئن و جولای سال بعد ادامه دارند. در حال حاضر برای ورود به رشته ی پزشکی نیاز به آزمون ورودی نیست.

   

  تحصیل در رشته دندانپزشکی در چین

  این رشته تحصیلی در چین یک رشته ی آکادمیک مقطع کارشناسی است که پس از اتمام دوره آموزشی و یا تحصیل در رشته دندانپزشکی به دانشجویان مدرک کارشناسی جراحی دندانپزشکی داده میشود. این رشته معمولا با عنوان B.D.S یا BChD و یا BDentS شناخته میشود که مخفف شده کلمه Bachelor of Dental Surgery است.

  طول مدت تحصیل در این رشته در بسیاری از دانشگاه های چین بین 5 تا 6 سال است که در سال آخر تحصیل ، دانشجویان میبایست دوره کارآموزی خود را در یکی از بیمارستانها بگذرانند. پس از تکمیل و اتمام کارآموزی دانشجویان دانشجویان بین المملی باید برای کسب مدرک در آزمون شرکت کنند.

  و پذیرش دندانپزشکی مانند پزشکی در دانشگاه های چین بدون آزمون ورودی صورت میگیرد.

   

  دوره های پیش پزشکی در چین 

  این دوره به صورت اختیاری و در برخی از دانشگاه های چین برگزار میشود که این به منظور افزایش سطح علمی داوطلبان و تقویت زبان آنها صورت میپذیرد. شروع این دوره معمولا از اواخر ماه فوربه یا اوایل ماه مارس و در مدت 5 ماه و پیش از دوره ی اصلی دانشگاه است و در این مدت دروس اصلی و زبان چینی آموزش داده میشود.

   

  دانشگاه های چین که  مورد تائید وزارت بهداشت هستند : 

  Capital medicalUniversity

  Nanjing medical University

  Jilin University

  Zhengzhou University

  Xian Jiaotong University

  Nankai University

  Tongji University

   

   

  برای اشتراک در خبرنامه عضو شوید