شرایط و مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان

  امتیاز کاربران

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
   

  ویزای آلمان

  پس از تحصیل در آلمان موقعیت های فراوان تحصیلی و پژوهشی وجود دارد و مؤسسات آموزش عالی این کشور از رتبه و اعتبار بالایی در سطح جهان برخوردارند. از این مؤسسات هر سال ایده ها و نظرات جدیدی برای پیشرفت و نوآوری در سطح جهانی عرضه می گردد. ادامه تحصیل در آلمان با توجه به نظام آموزشی آلمان شرایط مناسبی دارد که به موجب آن متقاضیان بی شماری از سرتاسر دنیا را راهی کشور آلمان می‌کند . البته تنها شما این ایده را ندارید که در آلمان به تحصیل بپردازید، بلکه سالانه بیش از ۲0۰.۰۰۰ علاقه مند از سراسر جهان برای تحصیل و پژوهش به این کشور سفر می کنند. این تعداد بیش از 10٪ کل دانشجویان و محققان در آلمان را تشکیل می دهد. در کمتر کشوری می توان چنین درصدی را برای دانشجویان خارجی یافت. در آلمان بیش از 400 مرکز آموزش عالی وجود دارد که در نقاط مختلف این کشور قرار دارند. دانشگاه های آلمان به دلیل تمرکزی که بر تحقیق و تولید علم میگذراند، در دنیا جایگاه بالایی دارند. اخد پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آلمان و همچنین اخذ ویزای تحصیلی آلمان دارای دشواری هایی بوده که مشاورین حرفه ای و دارای تجربه میتوانند در زمینه مهاجرت به آلمان متقاضی را یاری دهند.

  اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آلمان در مقاطع بالای لیسانس

  • اخذ ویزای دانشجویی آلمان به صورت تضمینی (ویزای تضمینی آلمان)‌
  • رایزنی با دپارتمان های علمی اکثر دانشگاه های آلمان جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا
  • اخذ بورسه از دانشگاه های آلمانی
  • خدمات ترجمه آلمانی
  • کمک در جهت آماده سازی انگیزه نامه و رزومه
  • خدمات پس از ورود در کشور آلمان و خدمات مهاجرت به آلمان

   

  درخواست ویزای دانشجویی برای تحصیل در کشور آلمان

  صدور پذیرش دانشجویی به معنای صدور اجازه ی تحصیل در آلمان نیست. همه متقاضیان ادامه تحصیل در آلمان به روادید دانشجویی احتیاج دارند. برای دریافت روادید، باید پذیرش دانشجویی ضمیمه ی فرم درخواست روادید دانشجویی شود. اگرچه دانشجویان از کشورهای اتحادیه اروپا برای ورود به آلمان و تحصیل تنها نیاز به کارت شناسایی و شناسنامه بوده و پس از ورود از اداره مربوطه گواهی اقامت می گیرند، دیگر دانشجویان می بایست دارای یک ویزا و اجازه اقامت (Visum oder Aufenthaltserlaubnis) در آلمان را داشته باشند.

  توجه داشته باشید با دریافت هرگونه ویزای دیگر به غیر از ویزای دانشجویی امکان تحصیل در آلمان وجود نخواهد داشت. ویزاهای دیگر از جمله ویزای توریستی و یا ویزای شنگن قابل تبدیل به ویزای دانشجویی در آلمان نیستند.

  -مصاحبه ویزای آلمان  

  گرفتن وقت برای مصاحبه ویزا از طریق سیستم آنلاین بر روی وب سایت سفارت در تهران انجام می گیرد. معمولا به علت تعداد متقاضیان درخواست روادید، گرفتن وقت از طریق این سیستم باید از چند ماه قبل صورت گیرد، در غیر این صورت دانشجویان با مشکل وقت مصاحبه مواجه می شوند. برای این کار وارد بخش قوانین ویزا می شوید و در قسمت سیستم تعیین وقت آنلاین می توانید وقت خود را رزرو کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که حتما بعد از تعیین وقت حتما تصویر اسکن شده گذرنامه را همراه با ذکر نام و تاریخ و ساعت وقت ملاقات به آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  ارسال کنید در غیر این صورت در روز بعد وقت رزرو شده لغو خواهد شد.

  سفارت آلمان بر روی سایت خود چک لیستی قرار داده است که متقاضیان می توانند با ورود به سایت سفارت آلمان این چک لیست را دریافت نمایند که در آن مدارک و ترتیب مدارک قید شده است.

  برای اشتراک در خبرنامه عضو شوید